O twórcach

uśmiechnięta kobieta trzyma w ręce statuetkę obok mężczyzna uśmiechnięty trzyma dyplom stoją na tle zielonej ścianki

Dorota Uchwat-Zaród i Marcin Zaród od ponad dwudziestu pięciu lat pracują jako nauczyciele języka angielskiego w tarnowskich liceach ogólnokształcących. Są tłumaczami przysięgłymi, a od dziesięciu lat działają aktywnie w społeczności eduzmieniaczy – grupie Superbelfrzy RP. Są autorami artykułów w czasopismach dla nauczycieli oraz trenerami w programach edukacyjnych. Aż dwa razy zdobywali statuetki “Liderów zmian w edukacji” w konkursie Popojutrze 2.0: w 2022 roku otrzymali ten tytuł za innowację edukacyjną pt. “Godziny Rozwoju”, a rok później za kurs elearningowy angielskiego dla edukatorów EduEnglish WINdow Opener. Prowadzą Stowarzyszenie Tarnowska Akademia Nauki zajmujące się wspieraniem nauczycieli i edukatorów.

Dorota ukończyła studia podyplomowe w zakresie “Projektowanie i wdrażanie eLearningu” w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie, a promotorem jej pracy dyplomowej był Michał Szumiński. 

uśmiechnięta kobieta w czarnej koszulce i krótkich włosach ciemnych na tle przyrody
mężczyzna w zielonej koszuli i granatowej marynarce w okularach na tle przyrody

Marcin jest współtwórcą polskiego podcastu edukacyjnego EduGadki, trenerem programu Asy Internetu oraz ekspertem w europejskim programie Novigado, poświęconym aktywnym metodom uczenia się w elastycznych przestrzeniach edukacji. W 2013 roku zdobył tytuł Nauczyciela Roku, a w kolejnych latach projekty jego uczniów zdobywały międzynarodowe nagrody w konkursach Cyberfair oraz Unsung Heroes.

logotypu unijne